Klimatizace

Než začnete vybírat

Získání správného ovzduší je komplexní proces, s posouzením mnoha faktorů k určení, které zařízení je pro vás nejlepší.  Naše firma vám poradí a pomůže projít tímto procesem tak, že navštíví vaše kanceláře nebo prostory a navrhne pro vás nevhodnější způsob řešení. Naše společnost potom zajistí nejenom dodávku zvolených klimatizačních jednotek, ale i samotnou instalaci klimatizace, její údržbu, opravy a kompletní servis.
Než začnete vybírat, je rovněž vhodné si zvážit některé další z věcí - Do jaké míry chcete kontrolovat vnitřní prostředí? Chcete pouze chladit? Nebo rovněž vytápět a větrat?  Váš výběr bude rozhodovat o tom, jaké vybavení a zařízení vám budeme navrhovat.

Kolik místností?

Restaurace, obchod, kancelář, ložnice nebo obývací pokoj? Každý bude mít své vlastní požadavky. V případě více než jedné místnosti lze připojit několik vnitřních jednotek k jedné venkovní jednotce, a ušetřit venkovní prostor.

Jaká kapacita?

Systém, který je výkonově příliš velký vzhledem k prostorám povede k průvanu, kolísání teploty a vysokým nákladům na energii. Příliš nízký výkon vám nikdy neumožní dosáhnout požadovaného prostředí, jaké jste očekávali. Naši specialisté vám pomohou a poradí vypočítat správný výkon pro vaše potřeby a požadavky, které budou brát v úvahu další vlivy - ostatní zařízení v místnosti, osvětlení, okna, jižní nebo severní orientaci a počet lidí, obvykle se v prostorách nacházejících. Klimatizace kanceláří vyžaduje opatrné plánování budoucích potřeb s ohledem na počet osob, zdrojů tepla, jako jsou počítače a monitory, okna, dveře, atd..

Umístění venkovní jednotky

Venkovní jednotka by měla být umístěna na pevném základě a musí být přístupná pro běžnou i pravidelnou  roční údržbu.

Umístění vnitřní jednotky

Volba modelu bude záviset na možném umístění pro jednotku. Máte podhled? Je u vás prostor na zdi? To je velmi důležité, protože umístění jednotky na nesprávném místě může vést k "mrtvým zónám" nebo průvanu.

Naše nabídka klimatizačních jednotek a souvisejících služeb

Nabízíme vám profesionální instalaci klimatizačních, vytápěcích a větracích systémů a zařízení od celé řady osvědčených výrobců a to zejména DAIKIN, FUJITSU, LG a TOSHIBA. Vnitřní klimatizační jednotky mohou být nástěnné, podstropní, parapetní, kazetové a potrubní. V případě potřeby můžeme dodat i samostatně stojící mobilní jednotky. Klimatizační systémy instalujeme do všech typů podniků, firem i do domácností.

Některé základní typy klimatizačních jednotek jsou uvedeny níže. Dále zde rovněž najdete  odkazy na největší výrobce klimatizačních jednotek a zařízení, kde můžete získat další potřebné informace. Mějte na paměti, že naše firma není vázána na některého z výrobců klimatizačních zařízení a můžeme proto poskytnout na výrobci nezávislé řešení na míru tak, aby zajistilo, že dostanete systém, který splňuje vače individuální požadavky a potřeby.

Nástěnná klimatizace

Tyto systémy jsou navrženy pro umístění na stěnu nad výškou hlavy. Jsou elegantní, kompaktní a snadno se provádí jejich údržba.

Parapetní (podstropní) klimatizace

Tyto systémy se instaluji v místnostech, kde je na stěnách velký nedostatek volného místa nebo to materiál nedovolí - prosklenné stěny, apod.. Lze je potom umístit u země (jako klasické radiátory ústředního vytápění) nebo zavěsit pod strop.

Kazetové klimatizační jednotky

Tyto jednotky jsou určeny pro montáž do místností s instalovaným podhledem. Ponechávají potom maximálně volné místo na stěnách pro nabytek a další vybavení. Tyto systémy jsou elegantní a nenápadné s viditelnou pouze nezbytnou částí.